Ekmek Arası Gofret

Hala daha katedecek çok yolum olduğunun en güzel ispatıdır bu düşünceye sahip olan bir insanın varlığından haberdar olmak.

Öğle araları genelde eve giderim. Okullar kapandıktan sonra da bölümde pek bir hareket olmadığından hep gider oldum. Ehh öğle saatlerinde de televizyondaki programlar da aşağı yukarı hep aynıdır. Yemek öncesi ve sonrası 5-10 dakika göz atarım ne var ne yok diye. Televizyonla olan tüm bağlantım da bu işte bu 5-10 dakikalık zaman dilimi.

Neyse…

Halihazır bir yemek programı yayınlanıyordu ben televizyonu açtığımda. Hangi kanaldı, programın adı neydi hatırlamıyorum (öğrenmek için her öğlen kanal değiştirip duruyorum ama o günden sonra da denk gelemedim daha).

Program yemek programı.

Bir hanım yemek yapıyor, yanında da 2-3 tane konuk, konuşuyorlar.

Şans işte. Tam da o ana denk geldim.

~

Kanallar arası geçiş yaparken çikolata lafını duyunca bir duraksadım. Bir tane diyetisyen davet etmiş o gün. Söz dönüp dolaşıp çikolata ve kiloya gelmiş; nasıl olmuşsa. Bundan sonra konuşmalar üç aşağı beş yukarı şu şekildeydi:

S: Sunucu
D: Diyetisyen

D: Çikolata yemek de elbette kilo almaya sebep olan birşeydir.

S: Ama sonuçta mutlu eden, keyif veren de bir şey yemeden de olmaz ki.

D: Aaa elbette ki. Sonuçta her şeyden yemek lazım. Yani mutlaka 1-2 parça çikolata yenilebilir. Sonuçta 1-2 parca kilo aldıran bir şey değildir. Bizim söylediğimiz bir oturuşta bi kalıp yiyenlere.

S: Doğru aslında haklisiniz. Benim gibi “ekmek arası gofret” yiyenleri kastetmiyorsunuz.

D: …

Ben o ana kilitlenip kaldığımdan sonrasında konu nereye gitti, ne konuştular hiç hatırlamıyorum.

Kırk yıllık yiyiciyim. Ekmekle yemediğim, arasına koymadığım şey yoktur belki de. Keza gofret için de aynı şeyler geçerlidir. Ama nasıl olmuşsa hiç ama hiç aklıma böyle bir şey yapmak gelmemiştir. 🙁

Resmen kendimden utandım yahu. Bir de övünürdüm kendimle, yemek yememle. Şuraya baksana. Biz aslında standart yiyiciler gibiymişiz, ne eksik ne fazla. Nasıl düşünen, nasıl üreten, nasıl yiyen insanlar varmış.

Helal olsun vallahi.

Murat Eray KORKMAZ

Yer içer, gezer tozar, okur yazar. Biriktirir. #kitapmeraki #saatmeraki #kalemmeraki.

One Reply to “Ekmek Arası Gofret”

  1. ne varki bolatın ev arkadası selcuk bi keresinde ekmeğin arasına kıymalı su böreği koyup yedi gözümün önünde hey yavrum hey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir