Uçak ve Otobüs Bileti Üzerine İnciler

Boşuna dememişler, niye dinlemiyoruz ki söylenenleri?

Bu günün işini yarına bırakma!

Aksi takdirde, ağlamayacaksın.

~

Ne zamandır gidiş için bilet alacaktım. Sürekli “Yarın bakarım. Ertesi gün kesin hallediyorum.” diye diye son 1 haftaya kadar erteledim. En son Cumartesi akşamı, düzeltiyorum gecesi, Lufthansa’nın sitesini kontrol ettim. Aynı 2’si Cumartesi günü gidiş için uygun bilet vardı. 1-2 gün önceden gidip şehre de alışırım, Pazartesi günü de akreditasyona giderim diyordum. Dönüş için ama net bir tarih yoktu kafamda. Dedim ki, sen laf dinleme daha, şimdi yatayım.Bir günden bir şey olmaz nasıl olsa, yarın iyice düşünür alırım bileti. Ertesi gün siteye girdiğimde ne göreyim, benim baktığım tarihlerdeki bilet fiyatları 200 TL’cik kadar artmış. Mecburen gidişi Pazar gününe çektim. Dönüşü de 26 Temmuz’a aldım; bakalım artık.

~

Ders aldım mı peki bunda?

Elbette ki hayır.

Çarşamba akşamı Ankara’ya giderim diyordum. Bazı eksikliklerimi tamamlar, biraz kafa dinler oradan da giderim. Otobüsle gitmeye karar vermiştim. Malum geçen yolculuğun tadı damağımdaydı. Ama ne oldu? Öyle yine bugün alırım yarın alırım derken bilet almaya karar verdiğimde -neredeyse- hiç bir otobüste tek bir yer bile bulamadım.

Neden?

Çünkü, o hafta bütünleme sınavlarnın haftasıydı ve öğrenciler akın akın evlerine dönmekteydi. Şans eseri Perşembe akşamı -sanırım ek sefer olarak- Ulusoy’dan bir otobüs bileti bulabildim; en arka sıralardan. Hiç burun kıvırmadan aldım bileti. Riske atılacak gibi değildi zira.

Demem odur ki. Siz siz olun çok paranız yok ise, zamanınız kısıtlı ise mutlaka ama mutlaka bilet işlerinizi önceden halledin. Yoksa benim gibi çok kafa vurursunuz duvarlara, çok ah çekersiniz.

Murat Eray KORKMAZ

Yer içer, gezer tozar, okur yazar. Biriktirir. #kitapmeraki #saatmeraki #kalemmeraki.

2 Replies to “Uçak ve Otobüs Bileti Üzerine İnciler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir