Viyana’nın Duvar Sanatçıları

 

Donaukanal, Viyana’nın içinde küçük bir adacık oluşmasını sağlayan, Tuna Nehri’nden beslenen yaklaşık 17 km uzunluğunda bir kanal. Kanal boyunca 15’i arabalar için 5’i de trenler için olmak üzere toplam 20 köprü bulunuyor ve Viyana’nın yeni merkezi ile eski merkezini birbirine bağlıyorlar.

Kanal günümüzde sosyal bir alan halini almış. Hemen her gün koşanlar, kayak yapanlar, bisiklet sürenler, yürüyenler tarafından kullanılıyor. Yaz mevsimiyle birlikte de bir çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Ben farklı bir kesit sunacağım.

Malum şehir sanat şehri. Sokaklarda sadece klasik müzik ezgileri yok içinize işleyen, sizi duygulandıran. Aynı zamanda enfes çizimlerle yüzünüze kocaman gülümsemeler konduran güzide eserler de var.

Çok küçük bir bölümünü, belki 2-3 km’sini, gezme fırsatı buldum ve duvarlardaki enfes çizimlere hayran kaldım. Graffiti sanatçıları çok güzel, esprili, seyretmesi keyifli eserler çıkarmış. Hem kanal boyunca keyifli bir gezinti yapmak için hem de bu güzide eserleri yerinde görmek için fırsat yaratıp uğramak lazım.

Çok psikopat bir çete.
Her gün 1 kurbağa, iyi gelir.
Ortadaki eleman feci halde Umut Sarıkaya‘nın karakterlerine/çizimlerine benziyor.
Hüp! diye içine çek beni.
Sebze salatası.

Murat Eray KORKMAZ

Yer içer, gezer tozar, okur yazar. Biriktirir. #kitapmeraki #saatmeraki #kalemmeraki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir